Długotrwałe partnerstwo firm: Dassault Systemes i BHP

KGHM

Dwie firmy Dassault Systemes i BHP, jeden z największych na świecie koncernów wydobywczych, nawiązały długoterminowe partnerstwo strategiczne, które będzie stosować technologie cyfrowe w górnictwie. 

Połączenie doświadczeń i zasobów obu firm umożliwi odblokowanie wartości przez wykorzystanie technologii sprawdzonych w innych branżach wobec podstawowych dziedzin górnictwa, takich jak nauki o Ziemi i inżynieria zasobów. Partnerstwo ma pomóc w osiągnięciu nowego poziomu zrozumienia zasobów i potencjału operacyjnego dzięki zaangażowaniu obu firm w kwestie związane z bezpieczeństwem i zrównoważonym rozwojem.

Powiązane firmy

Dassault Systemès Sp. z o.o.

Firmy BHP i Dassault Systemes łączy wspólna wizja i ambicje związane z branżą wydobywczą w XXI w.– mówi Bernard Charles, wiceprezes i dyrektor generalny firmy Dassault Systemes. – Dzięki cyfryzacji wszystkich operacji od planowania po eksploatację, nasza platforma 3Dexperience zapewnia korzyści związane ze stosowaniem wirtualnych, bliźniaczych kopii procesów, tworząc także innowacyjne i sprzyjające współpracy środowisko ukierunkowane na szeroko rozumianą optymalizację. Tego rodzaju podejście transformacyjne, które doskonale sprawdziło się w branży produkcyjnej, zwiększa zwinność biznesową, pozwala lepiej przewidywać zmiany, podnosi innowacyjność technologii wydobywczych, a także pozwala znacznie obniżyć koszty w całym cyklu eksploatacji - dodaje.

Źródło: Dassault Systemes

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest międzynarodową marką medialną należącą do holdingu Vogel Communications Group. W ramach marki MM Magazyn Przemysłowy wydawane jest czasopismo, prowadzony jest portal magazynprzemyslowy.pl oraz realizowana jest komunikacja (różnymi narzędziami marketingowymi) w przemysłowym sektorze B2B.

Tagi artykułu

MM Magazyn Przemysłowy 7-8/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę