Długotrwałe partnerstwo firm: Dassault Systemes i BHP

KGHM

Dwie firmy Dassault Systemes i BHP, jeden z największych na świecie koncernów wydobywczych, nawiązały długoterminowe partnerstwo strategiczne, które będzie stosować technologie cyfrowe w górnictwie. 

Połączenie doświadczeń i zasobów obu firm umożliwi odblokowanie wartości przez wykorzystanie technologii sprawdzonych w innych branżach wobec podstawowych dziedzin górnictwa, takich jak nauki o Ziemi i inżynieria zasobów. Partnerstwo ma pomóc w osiągnięciu nowego poziomu zrozumienia zasobów i potencjału operacyjnego dzięki zaangażowaniu obu firm w kwestie związane z bezpieczeństwem i zrównoważonym rozwojem.

Powiązane firmy

Firmy BHP i Dassault Systemes łączy wspólna wizja i ambicje związane z branżą wydobywczą w XXI w.– mówi Bernard Charles, wiceprezes i dyrektor generalny firmy Dassault Systemes. – Dzięki cyfryzacji wszystkich operacji od planowania po eksploatację, nasza platforma 3Dexperience zapewnia korzyści związane ze stosowaniem wirtualnych, bliźniaczych kopii procesów, tworząc także innowacyjne i sprzyjające współpracy środowisko ukierunkowane na szeroko rozumianą optymalizację. Tego rodzaju podejście transformacyjne, które doskonale sprawdziło się w branży produkcyjnej, zwiększa zwinność biznesową, pozwala lepiej przewidywać zmiany, podnosi innowacyjność technologii wydobywczych, a także pozwala znacznie obniżyć koszty w całym cyklu eksploatacji - dodaje.

Źródło: Dassault Systemes

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę