Jungheinrich: zrównoważona gama wózków POWERLiNE

Jungheinrich: zrównoważona gama wózków POWERLiNE Jungheinrich

Ponad dziesięć lat temu firma Jungheinrich postawiła sobie za cel wprowadzenie wózków widłowych w nową erę. Wraz z opracowaniem pierwszego pojazdu z akumulatorem litowo-jonowym w branży intralogistyki podjęto przełomowy krok. Było to możliwe, ponieważ firma Jungheinrich zrozumiała wyzwania swoich klientów oraz warunki w ich magazynie i znalazła nowe rozwiązania.

Dzięki zintegrowanemu akumulatorowi litowo-jonowemu PowerLine firma Jungheinrich ustanowiła branżowy standard, który przeniesie magazyn na zupełnie nowy poziom. Standard, który nie ma sobie równych pod względem zwrotności, komfortu, bezpieczeństwa, a przede wszystkim zrównoważonego rozwoju. To wszystko przełoży się na produktywność firmy.

Wózki widłowe

Dzięki optymalnemu wykorzystaniu przestrzeni pojazdy POWERLiNE zapewniają większą zwinność, wydajność i produktywność w każdym magazynie: Przyspieszenie i prędkość przenoszenia są zwiększone, a konstrukcja wózków jest do 30 cm krótsza. Wzrost produktywności przestrzeni określa się na 4%, z kolei zwiększenie ruchów palet na godzinę nawet do 20% więcej niż przeciętnie.

Aby chronić pracowników i uniknąć wypadków oraz związanych z nimi awarii, POWERLiNE jest wyposażony w najwyższe standardy bezpieczeństwa, w tym wysokie ściany zewnętrzne wykonane ze stali, które zwiększają ochronę kierowcy. 

Wózki litowo-jonowe serii POWERLiNE są prawdopodobnie najbardziej zrównoważone w branży, gdyż zmniejszają ślad węglowy. Produkcja jest prowadzona z wykorzystaniem energii ze zrównoważonych źródeł, w grę wchodzi też ciągła optymalizacja zużycia energii podczas produkcji, a nawet 20% mniejsze zużycie energii w codziennym użytkowaniu w porównaniu z bateriami kwasowo-ołowiowymi.

Wózek widłowy

Kabina operatora wózków z serii POWERLiNE jest optymalnie dostosowana do kierowcy, dzięki czemu zapewnia maksymalną wydajność pracowników. Operator ma m.in. większą przestrzeń na nogi, co przekłada się na większy komfort obsługi.

Źródło: Jungheinrich

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest międzynarodową marką medialną należącą do holdingu Vogel Communications Group. W ramach marki MM Magazyn Przemysłowy wydawane jest czasopismo, prowadzony jest portal magazynprzemyslowy.pl oraz realizowana jest komunikacja (różnymi narzędziami marketingowymi) w przemysłowym sektorze B2B.

Tagi artykułu

MM Magazyn Przemysłowy 7-8/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę