Nagroda The Frost&Sullivan dla przełomowej technologii Forcam

The Frost&Sullivan
Reklama
Reklama

Globalna firma doradcza The Frost&Sullivan przyznała firmie Forcam GBMH prestiżową nagrodę dla najlepszego rozwiązania, wspierającego zaawansowane procesy zarządzania produkcją. Oprogramowanie Factory Framework zostało wyróżnione tytułem "New Product Innovation Leadership Award 2014”.

Według analityków Frost&Sullivan jest to przełomowe rozwiązanie, które może zrewolucjonizować światowy rynek MES i aktywnie pomagać przedsiębiorstwom we wdrażaniu koncepcji „Industry 4.0”. The Frost & Sullivan w uzasadnieniu oświadcza, iż „Forcam jako producent systemu do zarządzania produkcją, doskonale rozumie i wspiera potrzeby programu „Industry 4.0”, dostarczając nowoczesne narzędzie technologiczne dla przemysłu. Oprogramowanie Factory Framework pozwala bowiem na łączenie, zbieranie i korelowanie danych w czasie rzeczywistym z wielu różnych sterowników maszyn. Ponadto umożliwia integrację działań i kompleksowe zarządzanie łącząc dane z produkcji z korporacyjnym systemem planowania ERP/SAP. Dzięki czemu możliwa jest optymalizacja na wszystkich etapach procesu produkcji.

Reklama

- Jesteśmy bardzo wdzięczni, a zarazem dumni, iż nasz produkt doceniła światowa, niezależna firma analityczna jaką jest The Frost & Sullivan. Ta nagroda, obok naszych zadowolonych klientów, jest ukoronowaniem 10 lat ciężkiej pracy, które zaowocowały stworzeniem światowej klasy systemu do zarządzania produkcją – oświadczył Prezes Zarządu i założyciel Forcam Franz Gruber

Jak wynika z przedstawionego raportu, kluczowymi zaletami oprogramowania Factory Framework Release-5, wymienionymi przez The Frost & Sullivan jako przełomowe są:

  • Możliwość zmierzenia rzeczywistego wskaźnika OEE (ogólna wydajność maszyn) bez względu na strefy czasowe i język.
  • Unikalna technologia In-Memory, oparta na metodzie Przetwarzania Zdarzeń Złożonych (CEP) z buforowaniem na żywo, która jest technologią analizy przepływów zdarzeń w czasie rzeczywistym. Pozwala tonatychmiastowy wgląd w strategiczne dane i umożliwia szybki czas reakcji.
  • Technologia Webowa, umożliwiająca dostęp doprodukcyjnych w czasie rzeczywistym, za pośrednictwem standardowych przeglądarek, jak i urządzeń mobilnych: w tym smartfonów i tabletów.
  • Programowanie w języku Java, zapewniające poprawne użytkowanie we wszystkich istniejących systemach (Oracle, Microsoft SQL).
  • Kompatybilność oprogramowania z darmowymi systemami komunikacji pomiędzy urządzeniami przemysł(OPC, MTConnect).
  • Możliwość zintegrowania oprogramowaniamaszynami wszystkich popularnych producentów (m.in.: Fanuc, Okuma, Siemens, RPC, Heidenhain).
Reklama

- Oprogramowanie Factory Framework to nasza odpowiedź na potrzeby nowoczesnego przemysłu i wkład w rozwój koncepcji „Industry 4.0. Z naszej technologii korzystają za granicą światowe koncerny, takie choćby jak Audi, Porsche, czy BMW. Również w Polsce zwiększa się popyt na rozwiązania wspierające „Lean Manufacturing” i tym samym zainteresowanie naszą technologią. Liczymy, że polski przemysł doceni Factory Framework jako innowacyjne oprogramowanie, które pozwala firmom na poprawę jakości i zwiększenie wydajności produkcji, przy jednoczesnym obniżeniu kosztów” – powiedział Tomasz Lebitko, Managing Director, Forcam Eastern Europe.

Reklama

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Tagi artykułu

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama