Oddziały Seco/Warwick w Ameryce Północnej przekraczają prognozowane wyniki
Wszystkie trzy północnoamerykańskie oddziały Grupy Seco/Warwick w ciągu ostatnich kilku lat powiększyły powierzchnię swoich obiektów, liczbę pracowników oraz sprzedaż. Warto poświęcić chwilę aby opowiedzieć o osiągnięciach Spółek, ich możliwościach, planach oraz o ludziach, którzy utrzymali ten rozwój, a także o tym, jak pozwala im to lepiej wspierać swoich partnerów w obróbce cieplnej.
Seco/Warwick USA., północnoamerykański oddział urządzeń i obsługi w zakresie obróbki cieplnej w atmosferach, CAB i Aluminium oraz pierwotna siedziba Grupy w Meadville w Pensylwanii. W ciągu dwóch spółka rozszerzyła lokalne możliwości produkcyjne i partnerskie, aby szybciej i skuteczniej dostosować się do potrzeb rynku północnoamerykańskiego. Spółka powiększyła własną powierzchnię montażową, objętą obecnie umową, a także zacieśniła więzi z lokalnymi i regionalnymi producentami kontraktowymi w celu dywersyfikacji łańcucha dostaw i zapewnienia klientom większego wyboru.
W kwietniu 2024 Seco/Warwick USA otworzyło biuro sprzedaży w Monterey w Meksyku. Biuro w Meksyku będzie miało także własny segment aftermarket, który będzie obsługiwał klientów w całej Ameryce Łacińskiej.
– Zawsze wspieraliśmy Partnerów i ich piece do obróbki cieplnej, od Meksyku po Chile. Zapotrzebowanie to urosło do tego stopnia, że przyszedł czas na otwarcie bazy operacyjnej dedykowanej dla tego rynku – podsumowuje Sławomir Woźniak, prezes Grupy Seco/Warwick.
Seco/Vacuum, również zlokalizowane w Meadville, zauważyło, że procesy próżniowe coraz bardziej dominują w branży obróbki cieplnej, i zdecydowało, że sensowne będzie zaoferowanie klientom bardziej specjalistycznego wsparcia w odpowiedzi na unikalne wymagania obróbki próżniowej.
Aby sprostać tym wymaganiom i wykorzystać wysiłki związane z rozbudową organizacji w Meadville, firma Seco/Vacuum przeniosła się do niedawno odnowionej przestrzeni, gdzie wkrótce dołączyła do niej spółka Seco/Warwick USA. Obie firmy mają teraz więcej miejsca na rozwój i lepszą możliwość współpracy.
Przy wsparciu inwestycyjnym Grupy Seco/Warwick, Seco/Vacuum jest w trakcie wyposażania swojej nowej, większej powierzchni, aby pomieścić nowo przywrócone moce produkcyjne dla wybranych produktów, począwszy od flagowego, jednokomorowego pieca próżniowego Vector. Będzie także więcej miejsca na montaż nowych oraz aftermarketowych paneli sterowania oraz więcej powierzchni magazynowej, w której pomieszczą się obszerne zapasy części zamiennych.
Oprócz zwiększania zasięgu produkcyjnego, Seco/Vacuum zwiększa również liczbę pracowników. Nowy szef sprzedaży – Eric Gisonno, wnosi bogate doświadczenie w obróbce cieplnej zarówno na poziomie produkcyjnym, jak i na najnowocześniejszym poziomie badawczym. Marc DeBruyne, zatrudniony w zeszłym roku, zarządza obsługą klienta w zakresie rozwoju procesów, przeprowadzając badania koncepcyjne próbek produktów potencjalnych partnerów przed oddaniem do użytku nowego pieca.
Planowanie, inwestycje i zatrudnienie nowego personelu opłaciły się, przynosząc imponującą listę nowych zamówień, przekraczającą 60% rocznej prognozy sprzedaży już w pierwszym kwartale!
Retech, jednostka biznesowa Grupy zajmująca się urządzeniami do topienia próżniowego, również odnotowała imponujący wzrost. Latem ubiegłego roku firma obchodziła swoje 60-lecie. Organizacja zlokalizowana w Buffalo w stanie Nowy Jork, pod kierownictwem Dyrektora Zarządzającego Earla Gooda, „wyrosła” już z zakładu w Northland i otworzyła drugą lokalizację w Buffalo. Ostatni z głównych remontów ma zakończyć się na początku lata tego roku; zainstalowana zostanie największa z suwnic pomostowych organizacji o udźwigu 20 ton i prześwicie haka wynoszącym 45 stóp.
Częściowe finansowanie tego rozwoju to inwestycja o wartości 10 milionów dolarów i było możliwe dzięki dofinansowaniu z nagrody dla spółki-matki, Grupy Seco/Warwick, z Funduszu Ekspansji Zagranicznej 2 FIZ AN zarządzanego przez PFR TFI, która oferuje firmom z siedzibą w Polsce dofinansowanie ich zagranicznych projektów inwestycyjnych poprzez instrumenty finansowe dostosowane do skali projektu oraz możliwości i potrzeby polskiego inwestora.
MOŻE ZAINTERESUJE CIĘ TAKŻE
Podobnie jak w przypadku oddziałów Meadville, wsparcie ze strony Grupy Seco/Warwick wykazuje wymierne zwroty w postaci rekordowo wysokich wyników sprzedaży i przychodów w całym portfolio produktów Retech, wraz z ostatnimi osiągnięciami w zakresie badań i rozwoju, które pozytywnie pozycjonują Retech w zakresie zaspokojenia rosnącego zapotrzebowania przemysłu na zaawansowane metale na nadchodzące lata.
Najważniejsze z tych osiągnięć, nowe osiągnięcia w dziedzinie Plazmowej Atomizacji Gazowej, opracowane przez Dyrektora ds. Metali Proszkowych i Rozwoju Produktów Retech, dr Aamira Abida, już umożliwiają rozwój i produkcję nowych, ekscytujących materiałów, co nie byłoby możliwe przy użyciu wcześniej istniejącej technologii, i co znacznie zmniejszy koszt produkcji wielkoseryjnej produktów o dużym popycie, takich jak proszek tytanowy.
Oprócz Grupy Seco/Warwick i środowiska metalurgicznego, uwagę na te osiągnięcia zwróciła także szersza społeczność biznesowa. Retech odebrał Nagrodę Produkcyjną Za Doskonałość Operacyjną (ang. Manufacturing Award for Operational Excellence) w zachodniej części Stanu Nowy Jork. Nagroda przyznawana jest firmom, które wspierają dobrą kondycję gospodarczą i witalność społeczności regionalnej zachodniej części Stanu Nowy Jork.
– To naprawdę niesamowite, że zdobyliśmy taką nagrodę, ponieważ zajmujemy się produkcją w Buffalo dopiero od około trzech lat. Duża w tym zasługa wspaniałego zespołu firmy Retech, który ciężko na to pracował. Aby osiągnąć dobre rzeczy, konieczna jest współpraca wszystkich – powiedział Earl Good.
– W sumie nasze trzy oddziały w USA odpowiadały za 37% światowej sprzedaży Grupy Seco/Warwick w ubiegłym roku. Jeśli potrafią osiągnąć takie rezultaty podczas remontu, nie mogę się doczekać, aby zobaczyć, co będą w stanie zrobić po zakończeniu wszystkich prac modernizacyjnych. Jest to przekonujący wskaźnik wartości inwestowania w naszych ludzi, zapewniając im narzędzia i udogodnienia, które wspierają ich sukces, a co za tym idzie, wspierając sukces naszych partnerów w obróbce cieplnej – podsumowuje Sławomir Woźniak.
Źródło: Seco/Warwick