Regał automatyczny MonoTower do składowania blach kolorowych

Baumalog
Reklama
Reklama

 

Konkurencja oraz rozwój nowoczesnych technologii zmusza przedsiębiorstwa produkcyjne do ciągłego podnoszenia standardów w działaniu. Dzięki tej presji wzrasta motywacja do poszukiwań najnowszych rozwiązań technicznych wspierających produkcję i pozwalających na sprawną organizację magazynów przyprodukcyjnych. Głównym celem tych zmian jest automatyzacja procesów logistycznych oraz ograniczenie powierzchni składowania.

Przykładem takich trendów są inwestycje podjęte w firmie PIT-RADWAR S.A. , gdzie w obliczu zwiększenia liczby zamówień reorganizacja magazynu zaopatrującego dział produkcji stała się koniecznością. Początkiem zmian w kierunku automatyzacji zaplecza magazynowego była decyzja o zakupie regału automatycznego do składowania blach aluminiowych, podjęta w 2013 roku. Inwestycja natychmiast przyniosła wymierne korzyści. Zmniejszono w znaczącym stopniu powierzchnię, na której dotychczas składowano blachy aluminiowe o dużych gabarytach. Skrócono również czas operacji logistycznych, ponieważ dostęp do całego asortymentu materiałów stał się łatwy i szybki. Wdrożenie regału automatycznego MonoTower przyniosło w firmie dostrzegalne oszczędności, w związku z czym podjęto decyzję o zakupie następnej maszyny, wpisując ją w plan sukcesywnej reorganizacji produkcji.

Reklama

 

Działalność produkcyjna PIT-RADWAR S.A. wymaga zabezpieczenia zapasów blach z metali kolorowych. Dotychczas przechowywano je
na zwykłych regałach, ale duża ilość, gabaryty oraz waga komplikowały operacje logistyczne. Uznano, że regał MonoTower będzie najlepszym rozwiązaniem problemów związanych z przechowywaniem blach. Regał o wysokości 5,3 m wyposażono w 22 półki o wymiarach 4 m x 1 m.
Na każdej z nich można składować dwa stosy arkuszy blach
o wymiarach 2 m x 1 m oraz wysokości maksymalnej 200 mm. Za transport półek wraz z materiałami odpowiada winda poruszająca się na froncie kolumny składowania. Tak jak w pierwszym regale, uruchomionym w 2013 r., także w kolejnym system napędowy wyposażono w urządzenie do pomiaru obciążenia półek, aby zapobiec przekroczeniu maksymalnej dopuszczalnej ładowności dla pojedynczej półki (1000 kg), jak również zapewnić kontrolę całkowitego obciążenia regału (30 000 kg).

Powiązane firmy

Reklama

 

Oprogramowanie sterujące MS-10, zarządzające transportem półek, oprócz standardowych możliwości wyszukiwania artykułów według numerów, indeksów lub nazw oraz wymiany informacji pomiędzy bazą danych regału a informatycznym systemem magazynowym (WMS), ma również funkcje diagnostyczne, szczególnie ważne dla szybkiego reagowania w przypadku awarii. System TDS.NET umożliwia zdalną komunikację z modułem sterowania, odczytywanie informacji o pojawiających się błędach lub dokonywanie zmian konfiguracyjnych w określonym zakresie.

Reklama

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama