Rozwiązanie firmy Dassault Systèmes jako wsparcie branży motoryzacyjnej

Rozwiązanie firmy Dassault Systèmes wsparciem w motoryzacji Pixabay

Firma Dassault Systèmes ogłosiła, że program optymalizacji wydajności zakładu poprzez cyfrową transformację planowania i harmonogramowania produkcji jest już realizowany w ramach partnerstwa z BMW Group. Aplikacje firmy Dassault Systèmes z rodziny Delmia Quintiq zostały pomyślnie wdrożone w należących do BMW Group zakładach w Dingolfing, Lipsku i Ratyzbonie w celu optymalizacji produkcji i montażu podzespołów napędów E-Drive.

Linie montażowe napędów E-Drive są połączone z wirtualnym środowiskiem Delmia Quintiq do planowania i harmonogramowania produkcji. Aplikacje te mają za zadanie obniżyć koszty produkcji przez skrócenie czasu uruchomienia linii, ograniczenie poziomu zapasów oraz szybkość reakcji na zakłócenia. Rozwiązania Delmia Quintiq będą wdrażane w pozostałych zakładach BMW Group w celu optymalizacji produkcji podzespołów. Plany te obejmują każdy z pięciu należących do koncernu zakładów w Niemczech.

Powiązane firmy

Zainteresowanie klientów autami elektrycznymi rośnie bardzo dynamicznie, co zmusza producentów OEM do optymalizacji stosunkowo ograniczonych zasobów natym nowym rynku. Kluczowe znaczenie ma w tym kontekście produkcja części na czas. Brak podzespołów ma bezpośredni wpływ na sprzedaż samochodów. Ryzyko niedoboru komponentów można ograniczyć dzięki nowemu podejściu do planowania produkcji, które zwiększa efektywność łańcucha dostaw części, dzięki lepszemu zarządzaniu ogromną ilością danych oraz komunikacji między interesariuszami – mówi Laurence Montanari, wiceprezes Dassault Systèmes ds. transportu i mobilności. – Rozwiązania firmy Dassault Systèmes pozwalają BMW Group nie tylko szybciej podejmować dobre decyzje biznesowe, ale także zwiększają wydajność i mają bezpośredni wpływ na poprawę KPI.

Źródło: Dassault Systèmes

 

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę