Sabine Scheunert dyrektorem zarządzającego Dassault Systèmes

Zmiana stanowisku dyrektora zarządzającego Dassault Systèmes Dassault Systèmes

Firma Dassault Systèmes ogłosiła powołanie Sabine Scheunert na stanowisko dyrektora zarządzającego w regionie Eurocentral. W tej roli Scheunert będzie kierować wdrażaniem strategii korporacyjnej Dassault Systèmes w Austrii, Czechach, Niemczech, na Węgrzech, w Polsce, Słowacji, Słowenii i Szwajcarii, koncentrując się na wzmacnianiu relacji biznesowych i rozszerzaniu obecności firmy w sektorach produkcji, nauk przyrodniczych i opieki zdrowotnej oraz infrastruktury i miast. Zastąpi ona Dominica Kurtaza, który na nowym stanowisku będzie odpowiedzialny za rozwój globalnych szans firmy. 

Powiązane firmy

Dassault Systemès Sp. z o.o.
  • Scheunert posiada wieloletnie doświadczenie w branży motoryzacyjnej i technologicznej, gdzie pełniła funkcje kierownicze w Mercedes-Benz, DongFeng Motors - Citroën i BMW Group
  • Rozszerzy obecność Dassault Systèmes w trzech kluczowych sektorach w regionie Eurocentral, dążąc do wygenerowania znacznych wzrostów
  • Scheunert jest orędowniczką wzmacniania roli kobiet w obszarach STEM i IT, aktywnie wykorzystuje sieci kontaktów by promować rozwój kobiet w tych dziedzinach 

Sabine wnosi unikalne połączenie przenikliwości biznesowej, strategicznej wizji i umiejętności przywódczych niezbędnych do prowadzenia naszej działalności w regionie Eurocentral, rozwoju naszych pracowników i ekosystemu partnerów – powiedział Olivier Ribet, wiceprezes wykonawczy EMEA, Dassault Systèmes. – Chciałbym również podziękować Dominicowi za jego transformacyjne przywództwo w ciągu ostatnich czterech lat. To doświadczenie będzie nieocenione w jego nowej, globalnej roli.

Scheunert jest uznanym liderem i posiada bogate, międzynarodowe doświadczenie. Przed dołączeniem do Dassault Systèmes pełniła funkcję wiceprezesa ds. sprzedaży i marketingu cyfrowego oraz IT w Mercedes-Benz w Niemczech. Swoją karierę rozpoczęła w BMW Group, gdzie awansowała na stanowisko dyrektora generalnego ds. marketingu w Europie Środkowo-Wschodniej. Następnie pełniła funkcje dyrektora ds. klientów w Grupie PSA, dyrektora marki Citroën w Chinach oraz wicedyrektora zarządzającego spółki joint venture DongFeng Motors - Citroën w Chinach, gdzie została pierwszą kobietą na stanowisku CEO firmy motoryzacyjnej w tym kraju.

Scheunert posiada wykształcenie matematyczne oraz dyplom European corporate management z Fachhochschule der Wirtschaft (FHDW) w Niemczech. Ukończyła również program Advanced Strategy w Harvard Business School. Oprócz pełnienia ról korporacyjnych zasiada w radach nadzorczych Messer SE w Niemczech i Planet First Partners w Wielkiej Brytanii. Jest gorącą orędowniczką wzmacniania roli kobiet w obszarach STEM i IT.

Źródło: Dassault Systèmes

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest międzynarodową marką medialną należącą do holdingu Vogel Communications Group. W ramach marki MM Magazyn Przemysłowy wydawane jest czasopismo, prowadzony jest portal magazynprzemyslowy.pl oraz realizowana jest komunikacja (różnymi narzędziami marketingowymi) w przemysłowym sektorze B2B.

Tagi artykułu

MM Magazyn Przemysłowy 7-8/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę