Scania i Dassault Systèmes podejmą współpracę

Scania

Firma Dassault Systèmes ogłosiła podpisanie umowy o współpracy z firmą Scania. Sformalizowany tym samym został proces wdrożenia platformy 3DExperience i innych rozwiązań branżowych, które pozwolą producentowi wprowadzić innowacje teraz i w przyszłości. 

Celem współpracy jest umożliwienie producentowi realizacji efektywnych kosztowo prac projektowych, testów i walidacji całej gamy wysokich jakościowo produktów modułowych. Poprawie ulegnie również jakość realistycznych symulacji funkcjonalnych właściwości produktów i całych procesów, takich jak: inżynieria, produkcja, serwis i sprzedaż. W dłuższym okresie przełoży się to na wsparcie firmy w dostarczaniu klientom odpowiednich, najwyższej jakości produktów, jak również na bardziej wydajne, pod względem kosztów i zaangażowanych zasobów, procesy rozwoju produktu.

Powiązane firmy

Dassault Systemès Sp. z o.o.

– Uznany system modułowy Scanii oferuje niezliczone warianty produktów, przez co wymaga nieustannego wprowadzania zmian do projektów – powiedział Michael Thel, Engineering Director, Scania. – Potrzebne jest do tego kompletne repozytorium projektów, które mogą być następnie łączone ze sobą, aby w efekcie powstały wybrane przez klienta aplikacje. Platforma 3DExperience pomoże nam udoskonalić symulację, dzięki temu możliwa będzie szybsza walidacja naszych pojazdów. Będziemy również mogli w pełnym zakresie śledzić postęp prac, a także uzyskamy cyfrową ciągłość produkcji na każdym z etapów unikalnego, cyfrowego procesu.

– Wierzę, że nasza wizja 3DExperience, obejmująca znacznie więcej niż tradycyjne podejście do projektowania produktu – jakie dominuje dzisiaj w przemyśle, była kluczowa w opracowaniu odpowiedzi technologicznej na potrzeby Scanii – powiedział Olivier Sappin, Vice President, Transportation & Mobility Industry, Dassault Systèmes. – Platforma 3DExperience
i zlokalizowane na niej rozwiązanie branżowe "Modular Glocal & Secure" zapewnia cyfrową ciągłość produkcji, co przekłada się na przyspieszenie wprowadzania innowacji, zwiększenie jakości produktu i jego możliwości, a także ograniczenie kosztów – szczególnie w kontekście masowej personalizacji i złożoności projektów. Scania odnotuje wszystkie wymienione korzyści na przestrzeni całego strumienia wartości.

Źródło: Dassault Systèmes

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest międzynarodową marką medialną należącą do holdingu Vogel Communications Group. W ramach marki MM Magazyn Przemysłowy wydawane jest czasopismo, prowadzony jest portal magazynprzemyslowy.pl oraz realizowana jest komunikacja (różnymi narzędziami marketingowymi) w przemysłowym sektorze B2B.

Tagi artykułu

Zobacz również

MM Magazyn Przemysłowy 7-8/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę