Wybraliśmy Seron, bo... Wywiad z Onestree

Wybraliśmy Seron, bo... Wywiad z Onestree Seron

Piotr Bartnicki od zawsze chciał zostać stolarzem. Było to o tyle dziwne, że nie dorastał w rodzinie rzemieślniczej, tradycji stolarskich też nie było, a mimo to miłość do drewna towarzyszyła mu odkąd sięga pamięcią. Swoje pasje realizował powoli budując firmę marzeń – taką, która chce tworzyć przedmioty zachwycające ludzi, dawać duszę nowym domom i zamieniać marzenia w rzeczy materialne.

Domy z duszą

Klienci często przychodzą z własnymi pomysłami, które bardzo chcą zrealizować. Oczywiście mamy też zespół profesjonalistów i chętnie aranżujemy wszystko sami – opowiada Piotr Bartnicki, właściciel firmy. – Zazwyczaj jednak jest tak, że spotykamy się w pół drogi – klient opowiada nam o swoich marzeniach i potrzebach, a my uważnie go słuchamy i nadajemy tym marzeniom formę materialną.

Onestree

Firma specjalizuje się w wykonawstwie całościowym. Najchętniej aranżuje całe wyposażenia nowych domów, a w nich wszystko co powstaje z drewna: drzwi, schody, meble w kuchni i łazience, szafy, wnęki czy zamówienie nietypowe. Materiałem jest drewno, najczęściej najwyższej jakości, trwały i piękny dąb. Ale to nie wszystko, w procesie tworzenia nowoczesnych aranżacji do produkcji wykorzystywane są takie materiały, jak: płyta stolarska, sklejki, płyty HPL, konglomeraty (np. Corian), okleiny naturalne oraz wysokiej jakości okucia meblowe (Blum, Hettich, Simonswerk i Peka).

W przedsiębiorstwie zatrudnionych jest dwudziestu pracowników, których najważniejszym zadaniem jest dbać o to, aby produkt końcowy był jak najwyższej jakości. I tak się dzieje, ponieważ o Onestree głośno jest na polskim rynku w segmencie premium. Choć coraz częściej realizuje swoje projekty również poza granicami.

Wyróżnia nas na pewno najwyższa jakość wyrobów, ich niepowtarzalność, wyjątkowość i pewien rys artyzmu – opowiada Piotr Bartnicki. – Wykonujemy meble dla klientów, którzy, podobnie jak my, kochają drewno. Nasze rozwiązania często zostają z nimi na lata, musimy więc doskonale wiedzieć, czego oczekują.

Onestree

Jak łączyć wyjątkowość z wydajnością?

Początkowo Onestree zaczynało od realizacji projektów dla kilku klientów, z czasem jednak – a firma działa na rynku już 11 lat – liczba zamówień wzrosła. Problem – jak zwiększyć wydajność nie tracąc jednocześnie na jakości – był jednym z najważniejszych, przed jakimi stanął właściciel firmy.

Był moment, gdy nie byliśmy w stanie wykonać wszystkiego sami, proste prace zlecaliśmy firmom zewnętrznym – tłumaczy właściciel. – Pomyślałem, że dobrze byłoby zainwestować w rozwiązania technologiczne przystosowane do naszych potrzeb, tak jak my dopasowujemy się do oczekiwań klientów. Chodziło o maszynę, która będzie nas wspierać w niektórych pracach, ale nie odbierze naszym wyrobom cech produkcji ręcznej – czegoś, co czyni je wyjątkowymi na rynku.

Piotr Bartnicki przyznaje, że długo analizował ofertę rynku, aż w końcu znalazł rozwiązanie idealne w ofercie firmy Seron – centrum obróbcze ProNest.

Przekonały mnie nie tylko parametry techniczne maszyny, ale także kultura organizacyjna firmy. Miałem poczucie, że rozmawiam z ludźmi, którzy doskonale znają się na tym co robią, a równocześnie są elastyczni i uważnie mnie słuchają – wspomina.

Maszyna dopasowana do indywidualnych potrzeb

Seron jest polskim producentem maszyn z szeroką ofertą urządzeń dla branży meblarskiej. Firma stawia na nowoczesne technologie, wysoką jakość wykonania i indywidualną ofertę dopasowaną do potrzeb klientów. Podobna filozofia obydwu przedsiębiorców pozwoliła znaleźć wspólną płaszczyznę porozumienia. Tym bardziej, że możliwości zautomatyzowanego centrum obróbczego ProNest odpowiadały na potrzeby Piotra Bartnickiego.

ProNest to rozwiązanie przeznaczone dla przemysłu meblarskiego produkującego meble skrzyniowe i tapicerowane. Urządzenie z systemem podawczo-odbiorczym służy do rozkroju i nawiertów pionowych płyt drewnopochodnych. Maszyna jest w pełni zautomatyzowana.

Załadunek i rozładunek pozwalają na wydajną obróbkę z udziałem jednego operatora. Kolejnym atutem jest jej wysoka wydajność: nesting 200 płyt laminowanych w ciągu 8 godzin przestaje być wyzwaniem. Nie bez znaczenia pozostają również intuicyjna obsługa i bardzo przyjazny interfejs.

Na każdym etapie współpracy mogliśmy liczyć na profesjonalne wsparcie – zarówno przy wdrożeniach, jak i w okresie posprzedażowym – wspomina właściciel. – Maszyna jest bardzo zaawansowana technologicznie, choć równocześnie przyjazna w obsłudze. Technologia daje jednak nowe możliwości współpracy – łatwo skontaktować się z dostawcą on-line, który ma zdalny dostęp do urządzenia i w razie potrzeby może interweniować zdalnie. To bardzo ułatwia współpracę i daje poczucie bezpieczeństwa.

Onestree

Szybciej z tą samą jakością

To nam dało niezależność. Nie musimy już uwzględniać w planach firm współpracujących – podkreśla inwestor. – Za tym z kolei idą oszczędności – zarówno czasu, jak i pieniędzy – oraz otwierają się nowe możliwości. Możemy teraz wykonywać nowe rozwiązania, które wcześniej były dla nas niedostępne. Najważniejsze jest jednak to, że mimo najnowszej technologii, nadal część pracy wykonujemy tradycyjnie. Pozwoliło to zachować niepowtarzalność, na której bardzo mi zależało.

Onestree ma wiele planów, ponieważ chce rozwijać się na nowych rynkach, oferując nadal jakość z półki premium. Przed zespołem Piotra Bartnickiego stoją przede wszystkim wyzwania rynku francuskiego. Francuzi bowiem pokochali meble z drewna wysokiej jakości. Właściciel firmy nie musi zabiegać już o klientów, ponieważ informacje o wyjątkowości jego oferty docierają do innych z polecenia.

Źródło: Seron

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest międzynarodową marką medialną należącą do holdingu Vogel Communications Group. W ramach marki MM Magazyn Przemysłowy wydawane jest czasopismo, prowadzony jest portal magazynprzemyslowy.pl oraz realizowana jest komunikacja (różnymi narzędziami marketingowymi) w przemysłowym sektorze B2B.

Tagi artykułu

MM Magazyn Przemysłowy 10 2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę