Czujnik LW2720 od ifm electronic to innowacyjne rozwiązanie do bezkontaktowego pomiaru poziomu, które zapewnia najwyższą precyzję i niezawodność w wymagających warunkach przemysłowych.
Wszystkie systemy Salvagnini charakteryzują się niskim, dostosowanym do bieżących potrzeb zużyciem energii. Mając na uwadze rosnące znaczenie zrównoważonego rozwoju, firma podjęła decyzję o jeszcze dokładniejszej ocenie ich efektywności energetycznej.
Systemy monitorowania zużycia mediów oraz energii są coraz powszechniejsze i zmieniają obraz firm w wielu branżach. Jak stosowanie Systemów Monitorowania Energii (EMS) przekłada się na konkretne liczby i zyski finansowe użytkowników?
Ceny energii elektrycznej są dziś jedną z głównych pozycji kosztowych dla większości przedsiębiorstw przemysłowych, nie tylko należących do tzw. branż energochłonnych.
Inspirując się procesem fotosyntezy, naukowcy opracowali technologię pozwalającą na wykorzystanie energii słonecznej do przekształcania dwutlenku węgla i metanu – dwóch głównych gazów cieplarnianych – w wartościowe substancje chemiczne, które mogą znaleźć zastosowanie w produkcji paliw.
„Prasowanie z modulacją prędkości” pozwala tworzyć obiekty drukowane w 3D o różnych kolorach i fakturach przy użyciu tylko jednego materiału.
O ile wodór jest doskonałym źródłem energii, to wysokie koszty i trudności związane jego przechowywaniem i transportem uniemożliwiają jego szersze zastosowanie w przemyśle energetycznym. Dzięki naukowcom z ETH Zurich ten stan rzeczy może się jednak niedługo zmienić.
Firma Dassault Systèmes wprowadziła na rynek Solidworks 2025, najnowszą wersję swojego portfolio aplikacji do projektowania 3D i rozwoju produktów.
Ręczne skanery 3D FARO oferowane przez COMTEC 3D to urządzenia najnowszej generacji, które wyznaczają nowy standard w dziedzinie precyzyjnych pomiarów.
Naukowcy z Fraunhofer IWES opracowali mobilną platformę testową, która pozwala na realistyczne testy turbin wiatrowych w warunkach rzeczywistych, nawet na morzu. Dzięki temu łatwiej jest zweryfikować i certyfikować nowe technologie oraz przyspieszyć transformację energetyczną.
Jedno oprogramowanie do zarządzania procesami w organizacji, wykorzystywane od wielu lat? Firma Elmar udowadnia, że takie zaufanie zwraca się z nawiązką.
Jak zielone paliwa syntetyczne, takie jak e-metanol czy eSAF, mogą zastąpić paliwa kopalne, przyczyniając się do transformacji energetycznej i zwiększenia bezpieczeństwa energetycznego Polski i Europy?
Firma igus kontynuuje rozwój swojej działalności w zakresie komponentów rowerowych i prezentuje pierwszą formowaną wtryskowo polimerową ramę rowerową dla zaawansowanych rowerów.
Obecnie większość materiałów eksploatacyjnych i przedmiotów codziennego użytku jest wykonana z tworzyw sztucznych, które wytworzono na bazie ropy naftowej. W wyniku spalania odpadów z tego typu materiałów do atmosfery trafia duża ilość gazów cieplarnianych.
Szwajcarscy naukowcy z Politechniki Federalnej w Zurychu (ETH Zürich) opracowali nowy typ czujnika, który reaguje na określone fale dźwiękowe, dzięki którym jest wprawiany w wibracje i może sterować urządzeniami elektronicznymi.
Chcesz otrzymać nasze czasopismo?