Firma igus oferuje skuteczne rozwiązanie problemów w postaci przewodów chainflex, które dzięki innowacyjnej technologii minimalizują ryzyko awarii, zapewniając niezawodną komunikację w środowisku przemysłowym.
Przewody zasilające, szczególnie te pracujące w ruchu, mogą skręcać się jak świder, co prowadzi do ich uszkodzenia. To właśnie efekt korkociągu, czyli zjawisko, które może powodować awarie w maszynach. Jak firma igus radzi sobie z tym problemem?
Wysoka dostępność maszyn i zwiększona produktywność to najważniejszy cel, jeśli mowa o zachowaniu lub zwiększeniu wartości instalacji.
Pojawienie się różnego rodzaju zanieczyszczeń w układzie hydraulicznym jest jedną z najczęstszych przyczyn jego awarii. Niezwykle istotne jest więc zapewnienie odpowiedniej filtracji układu przez cały okres użytkowania danej maszyny, urządzenia czy pojazdu.
PKP Energetyka realizuje projekt zapobiegania obladzaniu trakcji z wykorzystaniem automatycznej stacji pogodowej. Kluczowe elementy instalacji, dzięki której będzie można ograniczyć zimowe awarie sieci i opóźnienia pociągów, dostarczy firma ABB.
Na rynku pojawia się coraz więcej elementów optycznych niewiadomego pochodzenia, które oferowane są jako zamienniki oryginalnych elementów eksploatacyjnych do laserów fiber. Niestety, często nieprawidłowe warstwy antyrefleksyjne mogą być przyczyną poważnych i kosztownych awarii głowic, światłowodów i źródeł lasera – spowodowanych odbiciem wiązki.
Lata doświadczeń budowania rozwiązań typu „predictive maintenance” („utrzymanie predykcyjne”) pokazują, że awarie maszyn można przewidzieć z zadowalającą skutecznością. W większości przypadków nie da się całkowicie ich wyeliminować, ale znaczna część jest możliwa do przewidzenia i dlatego warto zminimalizować ich skutki.
Pod nazwą SmartControl firma Hörmann oferuje usługę internetowego monitorowania bram szybkobieżnych. Zapobiegając w ten sposób nieoczekiwanym usterkom i awariom, system zapewnia znaczne oszczędności kosztów eksploatacji.
Gwałtowne nawałnice i wichury, które miały miejsce dokładnie rok temu, w szczytowym momencie pozbawiły energii nawet kilkaset tysięcy domów. Dzięki podpisanemu przez operatorów systemów dystrybucyjnych porozumieniu usuwanie masowych awarii sieci elektroenergetycznych ma być sprawniejsze, a czas przerw w dostawach prądu może być znacznie krótszy.
W sobotę, 11 lutego br., w krakowskiej hucie doszło do emisji niezorganizowanej znad hali stalowni. Usterkę udało się usunąć jeszcze w sobotę.
Cyfrowe przekaźniki bezpieczeństwa łączą w sobie szereg funkcji, zapewniając kompleksową ochronę silników elektrycznych zarówno przed uszkodzeniami wewnętrznymi, jak i anormalnymi warunkami pracy. A dodatkowo pozwalają szybko wykryć źródło awarii.
Chcesz otrzymać nasze czasopismo?