Już od 8 do 10 kwietnia 2025 roku Targi Kielce ponownie staną się centrum branży gazowniczej za sprawą Targów Techniki Gazowniczej EXPO-GAS.
Rockfin i Siemens Energy podpisały umowę o współpracy przy wdrażaniu układów ORC (Organic Rankine Cycle) stanowiących kluczowe rozwiązanie wspierające dekarbonizację i efektywne wykorzystanie energii cieplnej przez przedsiębiorstwa.
Tak jak w przypadku innych technologii produkcyjnych również centra obróbcze cały czas ewoluują. Pojawiają się nowe rozwiązania i funkcjonalności, które podnoszą procesy obróbcze na coraz wyższy poziom.
Chiny, będące światowym liderem w produkcji energii wiatrowej, pobiły kolejny rekord, wprowadzając na rynek morską turbinę wiatrową o największej na świecie mocy i wydajności.
Ceny energii elektrycznej są dziś jedną z głównych pozycji kosztowych dla większości przedsiębiorstw przemysłowych, nie tylko należących do tzw. branż energochłonnych.
Naukowcy z Fraunhofer IWES opracowali mobilną platformę testową, która pozwala na realistyczne testy turbin wiatrowych w warunkach rzeczywistych, nawet na morzu. Dzięki temu łatwiej jest zweryfikować i certyfikować nowe technologie oraz przyspieszyć transformację energetyczną.
W najnowszym raporcie Siemens Financial Services przeanalizowano technologie sprzyjające zrównoważonej transformacji oraz ich wykorzystanie przez 50 największych na świecie producentów maszyn przemysłowych.
Jak zielone paliwa syntetyczne, takie jak e-metanol czy eSAF, mogą zastąpić paliwa kopalne, przyczyniając się do transformacji energetycznej i zwiększenia bezpieczeństwa energetycznego Polski i Europy?
Exide Technologies rewolucjonizuje branżę energetyczną dzięki swojemu niezachwianemu zaangażowaniu w innowacyjność i zrównoważony rozwój.
W obliczu rosnącego zapotrzebowania na stabilne i zrównoważone źródła energii przemysł coraz częściej sięga po innowacyjne technologie magazynowania energii.
Biznes staje obecnie przed koniecznością sformalizowania działań na rzecz zielonej transformacji oraz włączenia ich do biznesowej strategii, poprawy komunikacji i zwiększenia przejrzystości.
Do końca obecnej dekady Toyota chce osiągnąć neutralność klimatyczną w produkcji w swoich europejskich zakładach produkcyjnych, a do 2040 r. wyeliminować z ich działalności wszelkie emisje CO2. W tym celu japoński koncern samochodowy wdraża coraz więcej nowoczesnych rozwiązań. Są to zarówno przełomowe technologie, jak również drobne optymalizacje istniejących już wcześniej rozwiązań.
Firma Hitachi Energy zdobyła zamówienie od SP Energy Networks na zaprojektowanie i dostarczenie pierwszego w swoim rodzaju rozwiązania w zakresie jakości energii, aby zrównoważyć sieć i zwiększyć przepływ energii odnawialnej w Wielkiej Brytanii.
25 kwietnia br. Bank Gospodarstwa Krajowego (BGK) rozpoczął przyjmowanie wniosków w ramach Kredytu Ekologicznego – instrumentu wspierającego inwestycje polskiego biznesu w poprawę efektywności energetycznej i odnawialne źródła energii.
Spółka hiPower Institute of Materials stawia milowy krok na drodze do realizacji wdrożeń, które mogą zrewolucjonizować sektor zbiorników wodorowych oraz branżę energetyczną.
Chcesz otrzymać nasze czasopismo?