European Energy, we współpracy z Mitsui & Co., z powodzeniem przeprowadziły pierwszą przemysłową produkcję e-metanolu w zakładzie w Kassø, osiągając poziom czystości przekraczający 99,985%, zgodny ze specyfikacją branżową IMPCA.
Wszystkie systemy Salvagnini charakteryzują się niskim, dostosowanym do bieżących potrzeb zużyciem energii. Mając na uwadze rosnące znaczenie zrównoważonego rozwoju, firma podjęła decyzję o jeszcze dokładniejszej ocenie ich efektywności energetycznej.
Ceny energii elektrycznej są dziś jedną z głównych pozycji kosztowych dla większości przedsiębiorstw przemysłowych, nie tylko należących do tzw. branż energochłonnych.
Inspirując się procesem fotosyntezy, naukowcy opracowali technologię pozwalającą na wykorzystanie energii słonecznej do przekształcania dwutlenku węgla i metanu – dwóch głównych gazów cieplarnianych – w wartościowe substancje chemiczne, które mogą znaleźć zastosowanie w produkcji paliw.
O ile wodór jest doskonałym źródłem energii, to wysokie koszty i trudności związane jego przechowywaniem i transportem uniemożliwiają jego szersze zastosowanie w przemyśle energetycznym. Dzięki naukowcom z ETH Zurich ten stan rzeczy może się jednak niedługo zmienić.
Exide Technologies rewolucjonizuje branżę energetyczną dzięki swojemu niezachwianemu zaangażowaniu w innowacyjność i zrównoważony rozwój.
Biznes staje obecnie przed koniecznością sformalizowania działań na rzecz zielonej transformacji oraz włączenia ich do biznesowej strategii, poprawy komunikacji i zwiększenia przejrzystości.
Należący do Grupy Columbus Energy projekt wielkoskalowego magazynu energii (BESS), o mocy 133 MW i pojemności 532 MWh, został sprzedany spółce DRI z Grupy DTEK. Całkowita wartość tej transakcji jest szacowana na 30 mln euro (ok. 130 mln zł).
Ceny energii elektrycznej na giełdzie aktualnie powróciły do stawek z drugiej połowy 2021 roku. Co więcej, jeszcze do końca br. dla firm z sektora MŚP
Co dziesiąta firma w Polsce nie wie, jak sobie radzić z wysokimi kosztami energii, a łącznie 66% przedsiębiorstw przyznaje, że ceny prądu im doskwierają. Jednocześnie jednak nie wykonują najważniejszego kroku z punktu widzenia szybkości i pewności efektów – nie negocjują warunków i nie szukają innych ofert na rynku.
Bez inwestycji w infrastrukturę – zarówno centrodanową, jak i energetyczną – rozwój AI może wyhamować. Powód? Rozwiązania wykorzystujące sztuczną inteligencję przetwarzają ogromne ilości danych, co z kolei istotnie zwiększa konsumpcję energii. Sęk w tym, że jest ona coraz droższa i po prostu zaczyna jej brakować.
Firma Hitachi Energy zdobyła zamówienie od SP Energy Networks na zaprojektowanie i dostarczenie pierwszego w swoim rodzaju rozwiązania w zakresie jakości energii, aby zrównoważyć sieć i zwiększyć przepływ energii odnawialnej w Wielkiej Brytanii.
Przykładem napędzania procesów produkcyjnych energią słoneczną jest nowa inwestycja Ceramiki Podkarpackiej, którą zrealizowała we współpracy z Grupą E.ON w Polsce. Wykonała ona instalację fotowoltaiczną o mocy blisko 1 MW.
Branża energetyczna jest kluczową siłą napędową transformacji przemysłowej w kierunku neutralności pod względem emisji dwutlenku węgla. Hannover Messe 2024 zapewni uczestnikom możliwość poznania wyzwań i możliwości, jakie niesie ze sobą ten rozwój.
W ramach projektu MAfoS naukowcy z Fraunhofer Center for High Temperature Materials and Design HTL opracowują materiały dla pierwszej przemysłowej instalacji demonstracyjnej wykorzystującej energię słoneczną do produkcji paliwa.
Chcesz otrzymać nasze czasopismo?