Podsumowanie 3Dexperience Summit 2023

Podsumowanie 3Dexperience Summit 2023 Dassault Systèmes

Technologie cyfrowe odgrywają współcześnie kluczową rolę w zwiększaniu konkurencyjności firm w sektorze produkcyjnym oraz usługowym. Korzyści, jakie osiągają firmy dzięki wdrożeniu zaawansowanych technologii, to m.in. zwiększenie elastyczności i odporności biznesowej, wzrost innowacyjności i bardziej zrównoważona produkcja – to główne wnioski konferencji 3Dexperience Summit, która odbyła się 8 listopada w Krakowie. Partnerem strategicznym wydarzenia była firma Nowy Styl.

Powiązane firmy

Dassault Systemès Sp. z o.o.

Miejsce spotkania - Office Inspiration Centre, flagowy showroom Nowego Stylu, było inspiracją do dyskusji panelowych oraz prezentacji case studies kluczowych klientów Dassault Systèmes, przedstawiających jak wdrażanie nowych modeli biznesowych i holistyczne podejście do transformacji cyfrowej może zwiększać konkurencyjność firm i wspierać realizację celów środowiskowych. 

Prezentacja partnera strategicznego, firmy Nowy Styl, pokazała jak doświadczenie wirtualnych bliźniaków dostępne na platformie 3Dexperience od Dassault Systèmes pozwala firmie zwiększać wydajność i optymalizować produkcję, a także tworzyć wartościowe doświadczenia użytkowników – od koncepcji projektu do finalnego produktu. Nowy Styl rozpoczął swoją działalność na początku lat 90. poprzedniego wieku jako firma rodzinna, zatrudniająca siedmiu pracowników i produkująca trzy modele krzeseł. Dziś jest europejskim liderem w branży rozwiązań meblowych dla biur i miejsc użyteczności publicznej.

platforma 3Dexperience

Podczas konferencji swoją wiedzą i doświadczeniem m.in. w zakresie wyzwań dotyczących innowacyjnych produktów i procesów oraz efektywnej współpracy w całej sieci wartości  podzielili się również przedstawiciele firm PESA Bydgoszcz, FOUR POINT, Sieć Badawcza Łukasiewicz, VOITAS, Nordglass, Arthur Bus, VISOVIA PROJECT, UNITRA i WWF Polska.

Gościem specjalnym wydarzenia był Kamil Wyszkowski z United Nations Global Compact Network Poland, który omówił globalne wyzwania związane ze zrównoważonym rozwojem. 

Zwieńczeniem spotkania było wręczenie nagród dla firm, które wyróżniają się pod względem innowacyjności i dbałości o zrównoważony rozwój: FOUR POINT – otrzymał nagrodę w kategorii „Najbardziej innowacyjny projekt”, Unitra - w kategorii „Projekt wspierający zrównoważony rozwój”, natomiast PESA Bydgoszcz - w kategorii „Innowacyjność wspierająca zrównoważony rozwój”.

nagrody Dassault Systemes


Źródło: Dassault Systèmes 

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest międzynarodową marką medialną należącą do holdingu Vogel Communications Group. W ramach marki MM Magazyn Przemysłowy wydawane jest czasopismo, prowadzony jest portal magazynprzemyslowy.pl oraz realizowana jest komunikacja (różnymi narzędziami marketingowymi) w przemysłowym sektorze B2B.

Tagi artykułu

Zobacz również

MM Magazyn Przemysłowy 5-6/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę