Marek Roguszka nowym prezesem Exide Technologies

Marek Roguszka został nowym prezesem Exide Technologies SA Exide Technologies

Na podstawie uchwały Rady Nadzorczej funkcję prezesa zarządu spółki Exide Technologies SA objął Marek Roguszka. Jednocześnie plant manager, Maciej Zalita, został powołany na stanowisko członka zarządu spółki i będzie odpowiedzialny za część produkcyjną.

Marek Roguszka ma ponad 20 lat doświadczenia zawodowego. Od prawie 12 lat pracuje w Exide Technologies SA, początkowo na stanowisku corporate counsel, a następnie pełniąc funkcję senior corporate counsela.

Prezes Zarządu Exide Technologies jest absolwentem Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz studiów podyplomowych na Wydziale Prawa i Gospodarki Unii Europejskiej na Uniwersytecie we Wrocławiu. Jest członkiem Zarządu Exide Technologies SSC Sp. z o.o. Atywnie działa również na rzecz Stowarzyszenia Producentów Akumulatorów i Baterii w Polsce, współpracującym z europejskim stowarzyszeniem EUROBAT.

Powiązane firmy

EXIDE Technologies S.A.

Maciej Zalita, nowy członek zarządu spółki, ma bogate doświadczenie zawodowe w zakresie zarządzania produkcją. W Exide Technologies SA pełni rolę plant managera. Jest absolwentem Politechniki Poznańskiej.

Maciej Zalita

Ukończył także studia podyplomowe w Wyższej Szkole Bankowej w Poznaniu. Doskonale odnajduje się również w świecie finansów.

Źródło: Exide Technologies

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest międzynarodową marką medialną należącą do holdingu Vogel Communications Group. W ramach marki MM Magazyn Przemysłowy wydawane jest czasopismo, prowadzony jest portal magazynprzemyslowy.pl oraz realizowana jest komunikacja (różnymi narzędziami marketingowymi) w przemysłowym sektorze B2B.

Tagi artykułu

MM Magazyn Przemysłowy 5-6/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę