Rosnąca konkurencja i potrzeba maksymalnej wydajności sprawiają, że firmy coraz częściej sięgają po nowoczesne technologie obróbki skrawaniem.
HSG Laser zaprezentował w swoim showroomie w Düsseldorfie dwa przełomowe systemy: płaską wycinarkę laserową GH V2.0 o prędkości 200 m/min oraz inteligentną wycinarkę do rur TS2 z funkcjami AI. Oba rozwiązania mają zrewolucjonizować automatyzację produkcji w europejskim przemyśle.
Globalny producent urządzeń do cięcia laserowego HSG Laser otworzył dwa strategiczne magazyny w Europie – w Krefeld (Niemcy) i Gdyni (Polska). Inwestycja ma zapewnić europejskim klientom dostawy najpopularniejszych modeli wycinarek laserowych w czasie 2-7 dni zamiast kilku tygodni.
Automatyzacja nie kończy się dziś na prostych, powtarzalnych czynnościach. Dzięki czujnikom 3D możliwe staje się sprawne i precyzyjne operowanie w środowiskach, gdzie każdy obiekt może być inny — pod względem kształtu, położenia czy orientacji.
Wywiad z Peterem Cusackiem, Dyrektorem Marketingu EMEA w OMRON Europe B.V., przeprowadził Paweł Kruk, Redaktor Naczelny „MM Magazynu Przemysłowego”.
W jaki sposób produkować więcej bez zwiększania załogi i wydłużania czasu pracy? W jaki sposób produkować więcej, zachowując jednocześnie zwinność i wysoką efektywność przy obsłudze długich i krótkich serii? Rozwiązaniem jest automatyzacja.
Niemiecka branża robotyki i automatyzacji stoi przed poważnymi wyzwaniami w 2025 roku. Według najnowszej prognozy VDMA, całkowite przychody sektora wyniosą 14,5 miliarda euro, co oznacza spadek o dziesięć procent w porównaniu z rokiem poprzednim.
DIG Świtała wprowadza na polski rynek nową generację wykrawarek CNC – włoskiej marki TECHNOLOGY.
W odpowiedzi na potrzeby jednego z klientów z sektora górniczego firma DIG Świtała zrealizowała kompleksowe wdrożenie w pełni zautomatyzowanej linii do produkcji siatek technicznych z drutu o dużej średnicy.
Automatyzacja współpracująca i sztuczna inteligencja zmieniają oblicze globalnej produkcji. Nowe badanie przeprowadzone przez Universal Robots pokazuje, jak polskie firmy przemysłowe dostosowują się do tej transformacji.
Automatyzacja to jeden z kluczowych trendów w branży przemysłowej. Nie dziwi więc, że na targach ITM Industry Europe na stoiskach większości wystawców będzie można znaleźć różnorodne rozwiązania.
Robotyka i automatyzacja mogą przekształcić przemysł wytwórczy, zwiększyć wydajność i zmniejszyć presję związaną z rosnącym niedoborem siły roboczej.
Chiński producent dostarczył ponad 8000 maszyn w 2024 roku, zdobywając globalne uznanie za innowacyjność i jakość.
Linde Material Handling (MH) zastępuje swoją dotychczasową ofertę wózków elektrycznych 26 nowymi modelami wózków trzy- i czterokołowych o udźwigach od 1,0 do 2,0 ton.
Coboty (roboty współpracujące) otwierają nowe możliwości w zakresie paletyzacji, eliminując bariery wysokich kosztów i skomplikowanych wdrożeń. Jakie korzyści przynoszą i czy rzeczywiście mogą zmienić sposób działania MŚP?
Chcesz otrzymać nasze czasopismo?