Wywiad z Peterem Cusackiem, Dyrektorem Marketingu EMEA w OMRON Europe B.V., przeprowadził Paweł Kruk, Redaktor Naczelny „MM Magazynu Przemysłowego”.
W podwrocławskiej Oławie firma Essity, właściciel marek Tork, TENA, Libresse, Zewa, Jobst, Actimove i Leukoplast, otworzyła 4 nowe linie produkcyjne, co pozwoli zwiększyć produkcję w polskiej fabryce firmy.
Na targach Hannover Messe, łącząc prawdziwe eksponaty i wirtualną gigafabrykę, firma Bosch Rexroth zaprezentuje wybrane etapy procesu produkcji wysokowydajnych akumulatorów. Wychodząc z założenia najwyższej możliwej przepustowości, złożone strumienie wartości można doświadczyć na przykładzie montażu modułów okrągłych ogniw.
Konserwacja maszyn jest kluczowa dla zapewnienia ich bezawaryjnej pracy. Usterka nawet pojedynczego komponentu może mieć ogromny wpływ na działanie, podczas gdy wydatki na energię i konserwację stanowią znaczną część kosztów cyklu życia maszyn.
Budowanie cyfrowej fabryki nie jest celem samym w sobie. Cyfrowa fabryka jest narzędziem, które zapewnia firmom produkcyjnym elastyczność w reagowaniu na zmiany na rynku.
Sika, międzynarodowy koncern produkujący chemię budowlaną, inwestuje w Polsce w nową fabrykę z rozbudowaną infrastrukturą, w tym farmą fotowoltaiczną. Obiekty powstaną w Brześciu Kujawskim koło Włocławka, w obszarze Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.
Przemysł 4.0, inteligentne fabryki i magazyny dynamicznie zmieniają oblicze produkcji i zarządzania zapasami, wymagając równocześnie zaawansowanych rozwiązań sieciowych i systemów bezpieczeństwa.
Architektura produkcyjna SWAP-IT, opracowana przez konsorcjum Fraunhofera, jest już gotowa. Dzięki niej, wizja elastycznych, modułowych fabryk przyszłości staje się rzeczywistością.
W fabrykach przyszłości, zgodnych z koncepcją Przemysłu 4.0, aż roi się od nowoczesnych i zaawansowanych technologicznie rozwiązań. I choć w obszarze urządzeń transportu bliskiego (UTB) zmiany nie są jeszcze aż tak rewolucyjne, również tam widać spory postęp.
Planowane i realizowane inwestycje budowlane w Polsce osiągają dziś imponującą wartość, szacowaną na około 865 mld złotych. Dane z raportu analityków Spectis wskazują, że projekty znajdujące się w fazie budowy mają wartość około 152 miliardów zł. Z kolei projekty będące obecnie na etapie przetargu, planowania lub w fazie koncepcyjnej, opiewają na aż 713 mld zł. Są wśród nich także projekty z branży przemysłowej. Z jakimi wyzwaniami przyjdzie jej się zmierzyć? Kluczowe wydają się zwłaszcza trzy z nich.
Firma Elesa+Ganter od lat stosuje model biznesowy, w którym głównym założeniem jest dostarczanie produktów do klienta w 24 godziny. Nie byłoby to możliwe bez lokalnego magazynu, który zawsze dba o odpowiednie zapasy towaru.
Harting znacznie zwiększa swoje możliwości produkcyjne w Polsce. 24 stycznia miało miejsce otwarcie nowej hali produkcyjnych w Osielsku pod Bydgoszczą.
Świat stanął przed koniecznością podjęcia zdecydowanych działań w kierunku zielonej transformacji. Jednak aby osiągnąć cel neutralności klimatycznej Unii Europejskiej do 2050 r., kluczowe jest przekształcenie całego sektora produkcyjnego, co spowoduje znaczące przemiany w funkcjonowaniu i organizacji fabryk. Odpowiadając na te zmiany, firma Arup opracowała koncepcję przyjaznego dla otoczenia zakładu, dostosowanego do zmian klimatycznych. Jak wygląda zielona fabryka przyszłości?
Velvet Care, lider w Polsce oraz regionie Europy Środkowej w branży celulozowych produktów higienicznych, o obrotach szacowanych w roku 2023 na 1,5 mld pln, informuje o planowanej znaczącej rozbudowie i dalszej automatyzacji zakładu papierniczego w Kluczach. Do końca marca 2026 r. moce wytwórcze fabryki wzrosną o ponad 30%, czyli o 60 tys. ton rocznie do poziomu 210 tys. ton, a powierzchnia budynków zwiększy się do poziomu około 115 tys. m2. Wartość inwestycji to 363,5 mln pln.
Pod Lublinem powstaje jedna z pierwszych w Polsce fabryk produkujących nakrętki przymocowane do plastikowych butelek. Wytwarzane tam produkty, będą zgodne z najnowszymi unijnymi wymaganiami, które wejdą w życie w lipcu 2024 r., aby zoptymalizować recykling plastików.
Chcesz otrzymać nasze czasopismo?