Inne
Inne
Spada konkurencyjność polskiego sektora IT
– Polska jest największą gospodarką w Europie Środkowo-Wschodniej, więc tutejszy sektor IT wielkościowo jest też największym w regionie. Niestety konkurencyjność tego sektora zaczyna powoli spadać – mówi Andrew Wrobel, założyciel i partner think-tanku Emerging Europe. W jego tegorocznym rankingu „Future of IT 2022” Polska spadła z pozycji lidera na drugie miejsce, ustępując Estonii. Coraz większymi konkurentami dla tutejszego rynku IT są też Rumunia i Bułgaria, które dysponują dużym zasobem talentów. Polska wciąż ma jednak szansę pozostać liderem, o ile otworzy się na kadry spoza regionu CEE.
Rynek
Oszczędzaj na zakupach firmowych - korzystaj z promocji merXu
Aż 700 PLN zwrotu za transakcje międzynarodowe, darmowa dostawa i jeszcze większy bonus za rekomendację - w ten sposób firmy korzystające z platformy merXu mogą zaoszczędzić na zakupach i kosztach prowadzenia działalności. Na platformie można znaleźć już ponad 8 mln ofert od dostawców krajowych i z takich rynków jak Czechy, Słowacja, Niemcy, Węgry, Rumunia, Estonia i Litwa.
Artykuł sponsorowanyInne
Cyfryzacja procesów projektowania i produkcji w systemie PLM od Autodesk
Cykl życia produktu napędzają procesy od koncepcji, przez projektowanie i produkcję, po dostarczenie na rynek i serwis. Procesy wypracowane przez lata w firmach produkcyjnych, często w formie nieformalnych ustaleń i braku standaryzacji, obarczone są ryzykiem popełnienia błędu przez brak dostępu do aktualnych danych lub niejasną kolejność postępowania. Jedną z metod optymalizacji procesów jest transformacja cyfrowa, która zwykle zaczyna się w działach projektowania i produkcji.
Artykuł sponsorowanyInne
Jak skutecznie gasić pożary w obiektach przemysłowych?
Pożary obiektów przemysłowych oraz magazynów mogą być bardzo niebezpieczne nie tylko dla znajdujących się w nich pracowników, ale również dla otoczenia. Dlatego tak ważne jest stosowanie skutecznych metod tłumienia ognia, które zapobiegają błyskawicznemu rozprzestrzenianiu się pożaru.
NEWSLETTER
Firmy
Repozytorium Robotyki – cyfrowe udostępnianie zasobów nauki z obszaru robotyki
Robotyka i dziedziny pokrewne rozwijają się obecnie dynamiczniej niż kiedykolwiek dotąd. Nieocenioną pomocą na drodze do kreowania przyszłości tego obszaru jest wiedza zdobyta wcześniej. Z myślą o wsparciu w tym zakresie zarówno świata przemysłu, jak i nauki Przemysłowy Instytut Automatyki i Pomiarów PIAP, który należy do Sieci Badawczej Łukasiewicz, opracował Repozytorium Robotyki. Celem jest zapewnienie dostępu do wiedzy o zdobyczach techniki – zarówno historycznych, jak i najnowszych – z zakresu szeroko rozumianej automatyki i robotyki, a co za tym idzie, przyczynienie się do rozwoju nauki i zwiększenia innowacyjności polskiego przemysłu.
Artykuł sponsorowanyRobotyka, montaż i obsługa
Roboty mobilne AMR stabilizują procesy i wspierają skalowanie Twojego biznesu
Poruszające się po halach produkcyjnych czy magazynowych zautomatyzowane urządzenia coraz częściej stabilizują operacje przedsiębiorstw w Polsce. Wysoka efektywność robotów mobilnych umożliwia skokowe zwiększanie pracy, a tym samym skalowanie działalności. Technologia AMR wdrażana równolegle z platformą sterującą w chmurze umożliwia zarządzanie robotami w wielu różnych lokalizacjach. Dowiedz się więcej o podejściu do automatyzacji procesów w ramach AMR i sprawdź, jak autonomiczne pojazdy czy podnośniki mogą usprawnić funkcjonowanie Twojej firmy.
Artykuł sponsorowanyFirmy
Cummins i KGHM ZANAM wspólnie stawiają czoła wyzwaniom polskiego górnictwa
W kopalniach soli czy miedzi, znajdujących się setki metrów pod powierzchnią ziemi, panują jedne z najbardziej surowych warunków, z jakimi musi radzić sobie ciężki sprzęt wydobywczy. Profesjonalnie i regularnie wykonywany serwis silników, jaki Cummins od lat zapewnia KGHM ZANAM S.A., udowodnił jednak, że specjalistyczna maszyneria górnicza polskiego giganta, napędzana jednostkami tej marki jest w stanie służyć przez długi czas, mimo ciągłej wysokiej temperatury i korozji.
Artykuł sponsorowanyIT w przemyśle
Nie tylko ChatGPT – eksperci Comarch wskazują, jak wykorzystać AI w firmie
Sztuczna inteligencja na stałe wpisała się w naszą codzienność, zarówno w życiu prywatnym, jak i w biznesie. Chcąc podążać z duchem czasu, przedsiębiorcy nie mogą pozostawać obojętni na ten trend. W odpowiedzi na potrzeby eksperci Comarch opracowali broszurę nt. sztucznej inteligencji i robotyzacji oraz ich zastosowania w systemach ERP.
Artykuł sponsorowanyRozdzielanie i łączenie
Cięcie laserowe bez ograniczeń – rozwiązaniem mieszanka gazów?
Wycinarki laserowe, które wykorzystują źródła laserowe w technologii fiber, odniosły na świecie spektakularny sukces. Fiber to wciąż rozwijająca się technologia, która dzięki ponadprzeciętnej wydajności zyskała wielu fanów w branży obróbki metali. Jedną z pierwszych firm, która zaprezentowała technologię fiber w zastosowaniach produkcyjnych, była firma Eagle (w tamtym czasie działająca pod nazwą POWER-TECH Janusz Marcin Ejma).
Artykuł sponsorowanyChemia dla przemysłu
Jakie korzyści daje stosowanie nowoczesnych olejów hydraulicznych?
Zmniejszenie zużycia energii oraz pomoc w ograniczeniu kosztów serwisowania i przestojów – to często pojawiające się oczekiwania zakładów produkcyjnych wobec wysokiej jakości olejów hydraulicznych. Przykład Mobil DTE 10 Excel pokazuje, że osiągnięcie powyższych korzyści nie musi pozostawać w sferze niezrealizowanych planów. Potwierdzają to liczne testy laboratoryjne oraz przykłady firm produkcyjnych z różnych regionów świata.
Artykuł sponsorowany